English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧

 

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 24
کل بازديدکنندگان : 249069
بازديدکنندگان آنلاين : 1


  چاپ        ارسال به دوست

بهره مند شدن 661 نفر از کلاسهای آموزشی سلامت ماداران

خانوارهای 3 روستای سردشت از آموزش های سلامت مادران بهره مند شدند

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت

بهره مند شدن 661 نفر از کلاسهای آموزشی سلامت ماداران

خانوارهای 3 روستای سردشت از آموزش های سلامت مادران بهره مند شدند

خانوارهای روستایی سطح شهرسردشت آموزشهای لازم را در خصوص سلامت مادران وکودکان فرا گرفتند

واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت با مشارکت بهداری سپاه سردشت، در راستای ارتقاء سطح سلامت ساکنین روستاهای سطح شهرستان سردشت اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی نمودند.


رئیس مرکزبهداشت سردشت در گفتگو با روابط عمومی شبکه ضمن بیان مطلب فوق گفت: واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت با مشارکت بهداری سپاه سردشت، در راستای ارتقاء سطح سلامت ساکنین روستاهای سطح شهرستان سردشت و با هدف افزایش سطح آگاهی در زمینه های، بهداشت خانواده، بهیود وضعیت شاخص های بهداشتی خانواده ، کاهش میزان بروز بیماریهای واگیردار در جامعه به ویژه کودکان ومادران، تیمی در قالب یک گروه سه نفره به روستاهای تعیین شده اعزام ونسبت به آموزش گروههای هدف اقدام می نمایند.


دکتر قادری بیان کرد در این کلاسها کارشناسان واحد بهداشت خانواده مطالبی در راستای ارتقاء سطح سلامت سواد بهداشتی زنان ودختران روستاهای مورد نظر به خصوص موضوعاتی را از قبیل سرطان سینه،دهانه رحم ،بارداریهای پرخطر،پیشگیری از مرگ ومیر کودکان در اثر سوانح وحوادث خانگی،بهداشت فردی وپیشگیری ازعفونت های رحمی، نحوه مصرف ونگهداری نمک یددار واهمیت آن در پیشگیری از گواتر وتغذیه سالم در مادران باردار وکودکان را آموزش دادند.


روژان قادری در آخر خاطر نشان کرد در اولین اعزام کارشناسان به مناطق روستایی در سال جاری تعداد سه روستای بناویله کوچک، یوسفکل وبانه زیر با جمعیت بالغ بر 661 نفر از مجموع 144 خانوار از آموزشهای سلامت مادران بهرمند شدند. گفتنی است بعد از هرجلسه آموزشی جهت خانوارهای روستایی،تعدادی برشور وپمفلت با موضوعات ذکر شده در بین مراجعین توزیع شده است.


 


١٠:٣٧ - 1397/05/07    /    شماره : ١٩٨٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٧خروج