English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧

 

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 46
کل بازديدکنندگان : 245371
بازديدکنندگان آنلاين : 15


  چاپ        ارسال به دوست

بالغ بر 8800 نفر از مسافران اتوبوس ایدز در سطح استان در سال 95 مشاروه وتست HIV دادند

متعهد شدن کشور تا سال 2020 جهت شناسایی افراد الوده به ایدزوتحت درمان قرار دادن 90درصد این افراد

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت

بالغ بر 8800 نفر از مسافران اتوبوس ایدز در سطح استان در سال 95 مشاروه وتست HIV دادند

متعهد شدن کشور تا سال 2020 جهت شناسایی افراد الوده به ایدزوتحت درمان قرار دادن 90درصد این افراد

اجرای برنامه ادغام نظام مراقبت سندرومیک یکی ازبرنامه های در نظام شبکه معاونت بهداشتی است


دکتر بدلی مدیر گروه بیماریهای معاونت بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی در جریان پایش واحد بیمارهای مرکز بهداشت سردشت درگفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت گفت: اساس کار برنامه های بهداشتی پایش وبازدید از مراکز بهداشت سطح استان وبررسی وشناسایی نقاط ضعف وقوت آن می باشد که با همفکری همکاران به اهداف وشاخص های بهداشی مورد نظر برسیم. لذا با توجه به حضور بنده وهمکاران دراین شهرستان مراکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی، بیمارستان ، آزمایشگاه ستادی وخانه بهداشت ها مورد بازدید وپایش قرار گرفتند وکلیات وبرنامه ها توسط همکاران ارزیابی شد. ودر واقع اقداماتی که در سطح شهرستان مدیریت میشود به نوعی باید آثارآن دیده شود.


وی در ادامه افزود: برنامه های بهداشتی خصوصاً در بحث بیماریهای واگیردار اهمیت وتوجه خاصی دارد ونیاز به آموزش وپایش متمرکز همکاران دارد که به هر حال با گسترده شدن وبروز شدن برنامه ها انجام می گیریند. دکتر بدلی بحث ادغام نظام مراقبت سندرومیک در نظام شبکه را از دیگر برنامه های اولویت دار این معاونت اعلام وعنوان نمود: این برنامه فعلا در 6 پایگاه مرزی شروع شده وهمکاران دراین پایانه ها اقدام به آموزش وغربالگری بر اساس نظام سندرومیک در مراکز نمودند. که انشاا... به زودی این برنامه به صورت گسترده در تمامی شهرهای سطح شهرستان با برگزاری کارگاه های آموزشی برای همکاران برگزار واجرا خواهد شد.


وی در ادامه عنوان نمود:  با توجه به متعهد شدن کشور تا سال 2020 جهت شناسایی افراد الوده به ایدزوتحت درمان قرار دادن 90درصد این افراد این معاونت اقدام به راه اندازی اتوبس ایدزومرکز مشاروه با هدف بالا بردن اطلاعات عمومی مردم،شناسایی بیماری ایدز،کمک به اجرای اهداف این برنامه نمودیم که در سال 95 تعداد 8800 نفر به صورت مستمر به اتوبوس های ایدز مستقردر سطح استان مراجعه ومشاروه شدند که از این تعداد 5500 نفر اقدام به تست ایدز نمودند که از سال جاری شهرستانها خود اقدام به برپایی اتوبوس ایدز در سطح شهرکردند.

دکتر بدلی در پایان عملکرد واحد بیماریهای مرکز بهداشت سردشت را رضایت بخش اعلام نمود وضمن تقدیر وتشکر از کارشناس مسئول واحد بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان سردشت خاطر نشان کرد که با همکاران بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده وسیاست ها وشاخص های مدنظر برسیم .


 

 

 


١٠:٠٢ - 1396/10/08    /    شماره : ١٧٢٦٣    /    تعداد نمایش : ١٩٨خروج