English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧

 

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 38
کل بازديدکنندگان : 245363
بازديدکنندگان آنلاين : 15


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در سردشت

دکتر بدلی :دسترسی آسان وسریع مردم شهر و روستا از اهداف این مرکز است

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت

افتتاح مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در سردشت

دکتر بدلی :دسترسی آسان وسریع مردم شهر و روستا با افتتاح این مرکز آموزشی

مراکزمشاوره بیماریهای رفتاری با هدف مراقبت،درمان و پیشگیری ، کاهش آسیب را به افراد در معرض خطر و مبتلا به HIV  ارايه مي دهند

.

دکتر بدلی مدیر گروه بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در جریان افتتاح مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در گفگتو با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت گفت: با راه اندازی این مرکز ،دسترسی عموم مردم از شهر وروستا سطح شهرستان سردشت به خدمات مشاوره برنامه HIV آسان میشود که با ادغام این برنامه در نظام شبکه که امسال از نیمه دوم آغاز شده است ارائه خدمات آموزشی ، مشاوره ای از پایین ترین سطوح خانه های بهداشت ، پایگاههای بهداشتی  ومراکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شروع شده است و به نوعی اقدامات تکمیلی برای انجام افرادی که احتمالا آزمایش اولیه ایدز مثبت باشد برای ارائه وتکمیل ازمایشات وارائه خدمات مشاوره ای تخصی تر در این مرکز صورت می گیرد.


وی در ادامه خاطر نشان کرد: امیداوریم با اطلاع رسانی وشناساندن این مرکز در سطح شهرستان وتشکیل کمیته ایدز در سطح شهرستان با ریاست فرماندار و دبیری مدیر شبکه بهداشت ودرمان وحمایت سایر سازمانها وارگانها به نوعی بتونیم به اهداف مدنظر برسیم . مدیر گروه بیماریهای معاونت بهداشتی عنوان نمود: در این مرکز آزمایش افراد در معرض خطر، مشاوره رایگان به مراجعان داوطلب و نمونه گیری از افراد مشکوک پرخطر انجام می‌شودکه تمامی این اقدامات به صورت کاملا رایگان و محرمانه می باشد.


دکتر بدلی افزود: آموزش واطلاع رسانی به ادارات، مدارس، تجویز و تزریق واکسن هپاتیت، نمونه گیری رپید تست و آلایزا از مراجعان از دیگر خدمات ارائه شده دراین مرکز به صورت کاملا محرمانه و رایگان انجام می‌شود. همچنین در این مرکز خدمات حمایتی برای افرادی که مبتلا به ایدز هستند، انجام میشود.

 گفتنی است مرکز مشاروه بیماریهای رفتاری با اعتبار بالغ بر یکصد میلیون ریال در محل ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شماره دو شهری واقع در خیابان حلبچه واقع شده است .


 


١٢:٤٧ - 1396/10/07    /    شماره : ١٧٢٤٨    /    تعداد نمایش : ١٩٣خروج