English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧

 

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 15
کل بازديدکنندگان : 245340
بازديدکنندگان آنلاين : 6


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی مینی بوس ایدز در سردشت

بهره مند شدن 100 نفر از داوطلبان واجدشرایط جهت مشاوره وتست ایدز

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداست ودرمان سردشت

راه اندازی مینی بوس ایدز در سردشت

بهره مند شدن 100 نفر از داوطلبان واجدشرایط جهت مشاوره وتست ایدز

بمناسبت هفته آموزش و اطلاع رسانی ایدز در شهرستان سردشت مینی بوس ایدز در سردشت مستقرشد


علی محمدامین زاده کاارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریهای مرکزبهداشت سردشت در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشتو درمان گفت : در راستای هفته آموزش و اطلاع رسانی ایدز (14- 8 آذرماه) و ادغام نظام مراقبت بیماری ایدز در نظام سلامت کشور و معرفی و عرضه این خدمات به عموم جامعه واحد سیار مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در قالب مینی بوس ایدز در شهرستان سردشت راه اندازی شد.


وی افزود: با استقرار یک دستگاه مینی بوس و پرسنل مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری متشکل از کارشناس روانشناسی و بیماریهای در داخل مینی بوس اقدام به مشاوره به افراد داوطلب مراجعه کننده به مینی بوس نموده و بعد از ارائه توضیحات و مشاوره به این افراد توسط کارشناسان جهت انجام تست سریع ایدز (RDT) اقدام گردید.

محمدامین زاده در ادامه عنوان نمود: در طی مدت استقرار مینی بوس ایدز در سطح شهر سردشت به 100 نفر مشاوره ارائه گردیده و 55 عدد تست از افراد داوطلب و واجد شرایط بعمل آمد. وی با تاکید بر اینکه تست رایگان از افراد با استفاده از تجهیزات قابل استناد انجام می شود، تصریح کرد: جواب این آزمایش ها کاملا معتبر ومحرمانه است

.

کارشناس مسئول مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت سردشت در آخر افزود: که استقرار مینی بوس ایدز در شهرهای همجوار ربط ومیرآباد وروستای نلاس با هدف آموزش واطلاع رسانی ادامه خواهد شد.

گفتنی است اطلاع رسانی ایدز با هدف آموزش، اطلاع رسانی، معرفی ویروس اچآی وی وبیماری ایدز به جامعه و در راستای کاهش ترس مرم از این ویروس در سطح شهرستان مستقر شده است.


 

 


٠٨:٣٨ - 1396/09/30    /    شماره : ١٧١٥٩    /    تعداد نمایش : ١٥٠خروج