English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧

 

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 79
کل بازديدکنندگان : 245404
بازديدکنندگان آنلاين : 3


  چاپ        ارسال به دوست

بهره مند شدن بیش از 700 نفر ازماداران باردار در کلاسهای قبل از زایمان

دادن اطلاعات و آگاهی به مادران باردار مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هدف کلاس‌های آمادگی برای زایمان

به گزارش محمدی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت

بهره مند شدن بیش از 700 نفر ازماداران باردار در کلاسهای قبل از زایمان

دادن اطلاعات و آگاهی به مادران باردار مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هدف کلاس‌های آمادگی برای زایمان

کلاس های آمادگی قبل از زایمان برای بانوان ادارات سطح شهر سردشت برگزار شد


درجریان برگزاری کلاس های آموزشی برای ماداران باردار این بار بانوان شاغل در ادارات سطح شهرسردشت از مزایای این کلاسها بهره مند شدند. کارشناس بهداشت خانواده در باره این کلاسها به روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان سردشت گفت: در این کلاس یک روزه که در محل سالن جاتماعات مرکز خدمات جامع سلامت شماره یک شهری روستایی با حضور بانوان شاغل درادارات برگزار شد ضمن به نمایش گذاشتن فیلم آموزشی وتوزیع بروشور وپمفلت ، شاخص های شش ماهه دوم موفقیت آمیز نیز برای بانوان ادارات و انتقال مطالب ذکر شده در این کلاسها وانتقال آن توسط بانوان شرکت کننده در این کلاس  برای زنان سطح جامعه ارائه وبر گزار میشود.


شیوه ای از اهدادف برگزاری این کلاسها عنوان نمود: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هدف کلاس‌های آمادگی برای زایمان، دادن اطلاعات و آگاهی به مادران باردار است. ترس‌های مادر با کسب آگاهی به مرور از بین می‌رود و تفکرات نادرست او اصلاح می‌شود. این کلاس‌ها به زنان کمک می‌کند تا با مشکلات احتمالی بارداری کنار بیایند یا آنها را حل کنند. اعتماد به نفس مادر باردار در این کلاس‌ها افزوده می‌شود و او یاد می‌گیرد بسیاری از دردهای دوران بارداری را بدون نیاز به دارو برطرف کند.

کارشناس بهداشت خانواده در ادامه خاطر نشان کرد: در اين كلاس ها مادران آمادگي لازم براي رويارويي با تغييرات دوران بارداري و زايمان را كسب مي كنند و مي توانند نقش موثري در روند زايمان خود داشته باشند و قادر خواهد شد تا زايمان را هدايت كرده و بر درد،‌ ترس و نگراني خود غلبه كنند و زايمان طبيعي خود را به يك حازره خوشآيند تبديل كنند

.

وی همچنین بیان نمود: مطالب تئوري از قبیل بهداشت فردي و رواني، تغذیه ، رشد وتکامل جنین، علائم هشدار، مراحل مختلف زایمان ، روشهای کاهش درد، تنظیم خانواده وشیر دهی  ومهارت های عملی از قبیل تمرین های کششی ، تن آرایی ومساساژ والگوهای تنفسی هنگام زایمان با وامکانات موجود در کلاسها توسط کارشناسان مجرب آموزش داده میشوند.

شایان ذکر است کلاس های قبل از زایمان در شهرستان سردشت از آبان ماه سال 95 کلید وتعداد 344 نفر آموزش واز مزایای این کلاسها بهر مند شدند که در شش ماه اول سال جاری  نیزضمن رسیدن به میانگین تعیین شده یک ساله در سطح استان  تا آخر آبان ماه 96 تعداد 359 نفر تحت آموزش قرار گرفته اند.


 


١٢:٤٠ - 1396/09/21    /    شماره : ١٦٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج